O magazynie

Kamil Kała

Nazwa Magazyn Polski jest świetna. Szkoda, że nie ja ją wymyśliłem. Istniała już, gdy ja dopiero uczyłem się raczkować. Wydawany w latach 80-tych Magazyn Polski, był bardzo poczytnym magazynem, pełnym ciekawostek i błyskotliwych tekstów przedrukowywanych często z niedostępnych w PRL-u, zagranicznych czasopism. Kosztował 80 zł, nie dużo, jak na tamte czasy. A w zamian dawał czytelnikowi naprawdę sporo, na stu stronach wielkości zeszytu szkolnego.

Dlaczego „reaktywowałem” Magazyn Polski? Niniejszy blog to hołd tamtemu, znakomitemu czasopismu. Będzie z dumą nosił tę nazwę, przynajmniej do chwili, gdy ktoś mnie pozwie za jej przywłaszczenie. Oryginalny MP od lat nie jest wydawany, a szkoda, by taki tytuł przepadł. Cóż, jedni odnawiają stare samochody czy przedwojenne motocykle. Ja postanowiłem „wyremontować” czasopismo. Z jedną drobną zmianą – dawny MP był przeglądem prasy. Dziś tę funkcję na polskim rynku pełni tygodnik Angora, więc aby nie wyważać już otwartych drzwi, nowy MP przyjmuje formę magazynu ciekawostek, którego główną i być może jedyną rolą, będzie przybliżanie czytelnikowi Polski i Świata, jako miejsc ciekawych, zmiennych, wartych obserwowania.

I oto jest mój Magazyn Polski. Wierzę drogi czytelniku, że znajdziesz w nim wiele ciekawych tekstów i będziesz wracać po kolejne. Rusza nowy, odświeżony Magazyn Polski. Będzie ciekawe, zabawne i – co także istotne – pół żartem, pół serio. Jak w dawnym Magazynie Polskim.

Kamil Kałwa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s